آموزش انتقال شماره گوگل ویس

همانطور که در ویدیو ساخت اپل ایدی جدید و فعالسازی ورود دو مرحله‌ای اپل ایدی دیدیم برای شروع نیاز به گوگل ویس یا شماره مجازی دائمی آمریکا داریم.

از قابلیت‌های برجسته گوگل ویس انتقال شماره از جیمیل به جیمیل دیگری است؛ در ادامه، مراحل انتقال شماره گوگل ویس از جیمیل دریافتی به جیمیل شخصی خودتان را به طور کامل و تصویری آموزش میبینیم.

توجه:

* آی‌پی خود را از طریق نرم‌افزارهای تغییر آی‌پی (VPN) به کشور آمریکا تغییر دهید. [نرم‌افزار پیشنهادی: Windscribe] ویدیوی اموزش ساخت حساب رایگان وینداسکرایب 

** آی‌پی خود را از وبسایت ipleak.net بررسی فرمایید تا از مخفی بودن آیپی ایران اطمینان حاصل شود.

*** در صورتی که از موبایل جهت انتقال استفاده می کنید ممکن است در مرحله دوم به مشکل برخورد کنید که در این صورت نیاز است مراحل را از ابتدا در دسکتاپ(کامپیوتر/لپ‌تاپ/…) انجام دهید.

شروع انتقال شماره مجازی گوگل ویس

منظور از جیمیل الف، جیمیلی خریداری شده می‌باشد.

منظور از جیمیل ب، جیمیل خود شما که قصد انتقال به آن را دارید می‌باشد.

توجه: در روند انتقال باید با هر دو جیمیل الف و ب به صورت همزمان لاگین باشید.

مرحله اول: با جیمیل ب وارد نسخه تحت وب گوگل ویس شوید، پس از ورود بسته به فعالیت قبلی شما در گوگل ویس با چهار پیغام زیر واجه خواهید شد:

۱. Welcome to Google Voice: در صورت مواجه شدن با این پیغام بر روی دکمه Continue کلیک کنید.

۲. Select a Google Voice number: مشاهده این پیغام به معنای آماده بودن جیمیل جهت میزبانی شماره گوگل ویس و انتقال می‌باشد.

۳. Google Voice is not available in your country: مشاهده این پیغام به معنای شناسایی موقعیت شما توسط گوگل می‌باشد. لطفا نکات ابتدایی مطلب را در خصوص تغییر آیپی رعایت کنید و از سرور آمریکا و نرم‌افزار پیشنهادی استفاده کنید.

۴. Unable to Access a Google Product: مشاهده این پیغام به معنی غیرفعال بودن سرویس گوگل ویس در جیمیل شما می‌باشد.

*در صورت مشاهده پیغام unable to access a google product به هیچ وجه شماره را به این جیمیل انتقال ندهید. در صورت انتقال به این جیمیل شماره غیرقابل استفاده می‌شود.

مرحله دوم: سپس با جیمیل الف (حاوی شماره) وارد نسخه تحت وب گوگل ویس شوید و با کلیک بر رویچرخ دندهوارد تنظیمات گوگل ویس شوید؛ سپس از زیرمجموعه Account بر روی دکمه Transfer کلیک کنید.

مرحله سوم: با کلیک بر روی Transfer صفحه دیگری همانند صفحه زیر باز خواهد شد، باید مجددا بر روی متن Transfer که روبروی شماره می‌باشد کلیک کنید.

توجه: دقت کنید که اشتباها بر روی نوشته Delete کلیک نکنید. در این صورت شماره شما حذف خواهد شد.

مرحله چهارم: با کلیک بر روی متن Transfer پنجره‌ای باز خواهد شد که از شما درخواست تایید انتقال می‌خواهد؛ از قسمت …select a desti جیمیل ب را به عنوان مقصد شماره انتخاب کنید و بر روی دکمه Transfer کلیک کنید.

نکته: در صورتی که جیمیل ب جهت انتخاب غیرفعال و به رنگ خاکستری باشد به دو دلیل است: ۱. مرحله اول آموزش را به درستی انجام ندادید ۲. در حال حاضر یک شماره گوگل ویس در -جیمیل ب- فعال است.

مشاهده پیغام !You’re almost finished به معنای موفق بودن روند انتقال شماره می‌باشد.

یکی از امکانات سرویس گوگل ویس فعال کردن فوروارد پیام‌ها و تماس‌ها دریافتی شماره گوگل ویس به شماره سیمکارتی آمریکا می‌باشد، که قاعدتا جهت برخورداری از این امکان باید به شماره سیمکارتی دسترسی داشته باشید؛ ولی زمانی که شما دسترسی به شماره ندارید و قصد دارید پیام‌‌ها و تماس‌ها را از طریق اپلیکیشن یا نسخه تحت وب دریافت کنید نیازی به اضافه کردن شماره آمریکا نخواهید داشت، در ضمن هیچگونه محدودیتی دیگری در صورت عدم لینک شماره‌ سیمکارتی نیز نخواهید داشت.